Nová adresa: Jihlavská 320/2 664 41 Troubsko

Minerva

Kdo by neznal značku šicích strojů Minerva. Největšího výrobce šicích strojů v tehdejším Československu.

Původní výroba domácích šicích strojů byla v roce 1968 plně nahrazena výrobou šicích strojů průmyslových, což vydrželo až do 90. let dvacátého století. Ovšem již v roce 1990 Minerva obnovila výrobu šicích strojů pro domácnost vzhledem ke vzrůstajícím požadavkům žen v domácnostech, které doma chtěli šít pro sebe a svoje blízké.

V roce 1994 byl vývoj designu domácích šicích strojů převzat britskou společností European Solution Ltd.

V roce 1997 byla společnost Minerva Boskovice, a.s. ovládnuta německou společností Dürkopp Adler. Celé převzetí značky bylo dokončeno roku 1999, kdy se obchodní značka Minerva zcela mění na Dürkopp Adler a Minerva již nadále šicí stroje pod svojí původní značkou nevyrábí.

V současnosti spadá Dürkopp Adler, tedy i Minerva do společnosti SGSB Co., Ltd., čínskou obchodní společnost, pod kterou mimo jiné patří i značky Pfaff, KSL, Richpeace a další.

Naštěstí byla značka Minerva zachráněna a díky spolupráci britské společnosti může být nadále používána na domácí šicí stroje. Vzhledem k tomu, že značka Minerva byla vždy proslulá svojí kvalitou, bylo toto nejdůležitějším faktorem pro výběr výrobce šicích strojů. Proto jsou domácí šicí stroje značky Minerva vyráběny jednou z největších Taiwanských firem na výrobu šicích strojů. Každý vyrobený kus podléhá nejvyšší kontrole, proto se můžete vždy spolehnout, že šicí stroj Minerva bude fungovat bez poruch a bude Vám sloužit dlouhá léta, tak jak bylo vždy zvykem.

Minerva-šicí stroje pro domácnost

Počet produktů: 8

Zobrazení 1-8 z 8 položek

Aktivní filtry